Genel Bilgiler

Ötüken2, oyun hesaplarınızın güvenliğini korumayı kendine görev edinmiştir. Hesap hırsızlığı veya başka dolandırıcılık yöntemleri yüzünden mağdur duruma düşmenize engel olma amacıyla sizler için bilgi amaçlı birkaç önemli ipucu derledik. Buna rağmen başınıza böyle birşey gelirse burada ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsin.

Dikkat dolandırıcı çıkabilir!

Dolandırıcıların oyun hesaplarınızı çalmak için kullandığı bir takım taktikleri vardır. Sizlere Ötüken2’de şimdiye kadar uygulanmış ve dolandırıcıların denemiş olduğu dolandırıcılık yöntemlerini göstereceğiz.
Ama tedbiri hiçbir zaman elden bırakmayın, Dikkatli olun! Dolandırıcılar, sizlerin hesaplarını elde etmek için sürekli yeni taktikler yöntemler buluyorlar. Ne sebeple olursa olsun oyun hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

Ekip üyesi taklidi

Ötüken2’de rastgelmiş olan en büyük hesap hırsızlıklarının büyük bir kısmından işte bu sahte ekip üyesi taklidi yapan kişilerdir. Bunlar özellikle ekibin kullandığı rumuzlara benzer rumuzlar (Yönetici, GM, SGM, Destek, Ötüken2, lGMl vs gibi eklentiler) seçip kendilerini yönetici olarak tanıtıp oyuncu bilgilerine ulaşmaya çalışıyorlar.

Sosyal Medyada (Discord/Facebook/İnstagram) yönetici taklidi

Sosyal medya üzerinde yönetici isimlerine benzeri isimler kullanarak ID ve Şifre isteyip hesaplarınızda bir işlem yapacaklarını iddia ederler. Unutmayın ki hiçbir yönetici sizin şifrenize ihtiyaç duymaz!

Örnek; Discord üzerinden bir GM’nin hesabını taklit etmek.
2. Örnek: Dolandırıcılar herhangi bir ekip üyesinin rumuzunu kullanıp yardım isteyen oyuncularla iletişime geçiyorlar.

Sahte yardımseverler

Sözde iyilik sever oyuncular da var! Zorlu görevlerde sana yardım etmek istediklerini hatta senin hesabına level kasabileceklerini bile söylerler.
Bunu yapmak İçinde hesap bilgilerinin lazım olduğunu söylerler!
Çok dikkatli olmanız gerekiyor çünkü böyle bir taktikle hesabınızdaki itemlere el koyabilirler.

Değerli itemlerin değiş tokuşu!

Değerli itemlerinizin ve diğer eşyalarınızı değiş tokuş ederken dikkatli olun!
Oyuna yeni başlayan oyuncular dolandırıcılık ve hırsızlık tehlikesi olduklarını bilmedikleri için itemleri sık sık çalınır. Bu eşyaları değiş tokuş ederken her zaman eşdeğerli bir item isteyin aksi takdirde eşyanızı bir daha göremeyebilirsiniz.

Sözde item çoğaltma(dupe)

İtem kopyalama hilesi öğretim mi? :) Şaka bi yana sizlere itemlerinizi ikiye katlayacağına dair söz veren oyunculardan uzak durun. İtemlerinizi kolay kolay kimseye vermeyin. Aksi takdirde bir daha onları göremeyebilirsiniz.

Telefon numaralarının dağıtılması

Öncelikle hiçbir yönetici sizlere telefon numaranızdan ulaşmaz. Bazı durumlarda kötü niyetli oyuncular Size ücrete tabii olan +0900’lü numaralar dağıtırlar birkaç dakika hatta kalmanız şartıyla ücretsiz Ejderha parası kazanabileceğinizi söylerler. Tanımadığınız biri size telefon verirse sakın o numarayı aramayın bizden demesi yoksa size çok pahalıya patlayabilir..

Hack Dağıtımı

Oyununun kurallarına aykırı avantajlar sağlayan programların kullanılması yasak olduğu için bir daha girememek üzere oyundan çıkarılırsınız. Bu gibi programlarda size ait olan bilgileri ele geçiren veya başka bir şekilde sizlere zarar veren keylogger ve bir çok kötü niyetli içerikle karşı karşıya gelmenizin olasılığı çok fazla!